Akordeonista, kameralista, pedagog. Jest absolwentem The Royal Danish Academy of Music w Kopenhadze (studia Master of Music pod kierunkiem Geira Draugsvolla), Hochschule für Musik Detmold (studia Konzertexamen u Grzegorza Stopy) oraz Akademii Muzycznej w Krakowie (studia I i II stopnia w klasie Janusza Patera). Od 2016 roku pracuje w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, obecnie na stanowisku adiunkta.

Jest laureatem szeregu nagród i wyróżnień w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach muzycznych. Wielokrotnie był honorowany stypendiami: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Młoda Polska, Sapere Auso oraz Prezydenta Miasta Krakowa. Jako solista i kameralista prowadzi aktywną działalność koncertową w kraju i za granicą (m.in. w Austrii, Bośni i Hercegowinie, Chinach, Danii, Litwie, Niemczech, Słowacji, Ukrainie, USA i Włoszech).

Wielokrotnie występował w roli solisty z towarzyszeniem orkiestr – m.in. z Orkiestrą Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, Przemyską Orkiestrą Kameralną czy Orkiestrą Festiwalu PANtonale PhilHARMONIKA w Berlinie.

Prowadzi liczne kursy mistrzowskie i warsztaty akordeonowe. Ma w dorobku nagrania płytowe oraz radiowe. Regularnie uczestniczy w prawykonaniach współczesnych solowych i kameralnych kompozycji akordeonowych, a także bierze udział w pracach jury krajowych i międzynarodowych konkursów akordeonowych.